צור קשר

079-555-1-555

       טלפון רב-קווי

079-555-1-555

טלפון רב-קווי

האם ילדנו צריכים אבחון?

לצד המערכת החינוכית אשר משקיעה רבות בילדנו , כאשר קיים פער בין הישגים  בלימודים לבין ההישגים המצופים ממנו על פי גילו ורמת כיתתו, כאשר הקשיים בלמידה מתבטאים בביצוע לא יעיל של הנושאים הבאים:

קרא עוד

הפרעת קשב וריכוז

הפרעת קשב וריכוז (ADHD) הינה הפרעה שחלק מהתסמינים שלה מתחילים עוד בתקופת הילדות, לפני גיל 7, וכיום ידוע כי השפעות שרידיות שלה ממשיכות גם בקרב מבוגרים. במוקד ההפרעה קיימות הפרעות בשימור ובתפקוד הקשב, או התנהגות היפראקטיבית-אימפולסיבית, או שילוב של שניהם. הקשב הפגום בא לידי ביטוי בהפסקה של מטלות, באובדן עניין והסחות, ובמעבר מפעילות אחת לאחרת. ההיפראקטיביות והאימפולסיביות באות לידי ביטוי באי-שקט, רעשנות ודברנות, הבולטים בעיקר בסיטואציות הדורשות שליטה עצמית, בתגובות אימפולסיביות ובלתי מרוסנות, בהתנהגות חסרת עכבות ובחוסר זהירות. מחקרים והערכות שונות מצביעים על שכיחות של 4%-10% באוכלוסייה (בשל סיבות שונות קיימת שונות רבה בין מחקרים שונים), כאשר הרוב המכריע של הפרעות קשב וריכוז מאובחן בקרב בנים. הפרעת קשב וריכוז היא הפרעה בעלת רקע תורשתי, והמרכיב הגנטי מוערך ב- 76%, לצד גורמים סביבתיים ואחרים.

קרא עוד

זה לא הילד שלי...

זה לא הילד שלי...זה כל כך לא הילד שלי.. בבית הוא אחר לגמרי' , אומר ההורה ששומע על ילדו המפריע בכתה או, להבדיל, מצטיין בחוג מסוים. גם בשיחה בין בעלי המקצוע הקשורים לילד: המחנך בכתה, המורה הפרטית, המדריך בחוג, המטפל הרגשי, מתברר שלכל אחד ישנה תמונה אחרת של הילד.

ילד עשוי להציג התנהגות שונה בכל 'במה' של חייו. אולם, לא נכון לומר שלכל אחד ישנה תמונה אחרת שלו, שכן ילד הוא יצור מורכב. עולמו מורכב ממימד חיצוני, מימד פנימי, מימד חברתי, ומימדים נוספים, עד כי קשה למבוגר אחד לתפוס ואפילו להכיר, את רב המימדיות הזאת. מדויק יותר לומר שלכל אחד יש חלק אחר מהפאזל של הילד. גם להורים, במיוחד להם ובמיוחד בימים טרופים אלו, יש רק חלק אחד, לא גדול במיוחד, של הפאזל של ילדם.

קרא עוד

מהי מוכנות לכיתה א?

מוכנות לכיתה א' היא שלב בהתפתחות הילד, בו הוא בשל לעבור מפעילות שהיא ברובה משחקית לפעילות שהיא למידה מוסדרת ומושכלת. המעבר לבית הספר הינו מעבר למסגרת פורמאלית, בה הוא צפוי לשבת ליד שולחן כארבע עד חמש שעות ביום, להקשיב לדברי מורה ולתרגל את המידע שהיא מעבירה לו על פי הוראותיה. הילד נידרש לגלות מסוגלות להתרכז ולעמוד במשימות.

קרא עוד

אבא ואמא עולים לכיתה א`

כיצד נקל על ילדינו את המעבר

המעבר מן הגן לבית הספר הוא אחד המעברים המשמעותיים בחיי הילד וההורים. מבחינת ההורים זהו המפגש הראשון עם ההערכה. הערכה זו משקפת מבחינתם את ההורות שלהם. אם הילד מצליח בלימודים ויש לו הרבה חברים, משמעו הם "הורים טובים" אם זה לא כך, מה זה אומר "עלינו כהורים?".

קרא עוד

  • 1
  • 2