צור קשר

079-555-1-555

       טלפון רב-קווי

079-555-1-555

טלפון רב-קווי

כמה דברים חשובים לפני האבחון

כמה דברים חשובים לפני האבחון

אבחון עשו לקחת מספר שעות ולכן, על מנת שהמאבחן יוכל לקבל את התמונה הטובה והנקייה ביותר לגבי הילד, כדאי להכין את הילד ולהסביר לו לקראת מה הוא הולך.

יום לפני האבחון:

קרא עוד

אבחון קשב וריכוז

אבחון קשב וריכוז / ADHD

מבדק ה-MOXO, מבדק ממוחשב המסייע באיבחון מוקדם של הפרעת קשב וריכוז (ADHD) וכולל מערכת מסיחים שמיעתיים וחזותיים.למבדק שתי גרסאות: מבדק לילדים בגילאי 6-12 (15 דקות) ומבדק מבוגרים בגילאי 13-70 (18.5 דקות). המבדק מבוסס תמונה ללא מגבלות שפה.

קרא עוד

אבחון פסיכולוגי

אבחון פסיכולוגי

אבחון פסיכולוגי נועד לברר האם ישנם קשיים רגשיים הפוגמים בתפקודו הלימודי של ילדיכם. באבחון פסיכולוגי ייערכו מבחני אישיות, הערכת אינטליגנציה ובנוסף, יכלול האבחון שיחה עם ילדיכם.

קרא עוד

אבחון דידקטי

אבחון דידקטי

אבחון דידקטי עוסק ובודק את היכולת הלימודית ונעשה כחלק מהערכה כוללת של ליקויי למידה, במהלך האבחון ייבדק התפקוד בקריאה, כתיבה, הבנת הנקרא ,מתמטיקה ואנגלית. בנוסף בודק האבחון האם גורמים נוספים, כמו: גורמי קשב, תפקודי זיכרון וחשיבה, משפיעים על תפקודיו הלימודיים של הילד. כמו כן ייבדק האם נדרש המשך אבחון לבירור אותם גורמים.

קרא עוד

אבחון פסיכו דידקטי

אבחון פסיכו דידקטי

תלמידים עם לקויות למידה מתמודדים עם קשיים בתהליך התפתחותם ובמהלך לימודיהם במערכת החינוכית. הקשיים באים לידי ביטוי בהיבטים לימודיים בצד קשיים בתחומים חברתיים, רגשיים והתנהגותיים. לקות הלמידה משליכה על התפתחותם התקינה של התלמידים ועל מיצוי יכולותיהם המגוונות, כבר בשלבי חינוך מוקדמים, זאת משום שהם נוטים לספוח אליהם מכלול של קשיים נוספים ההופכים את הבעיה לרב-ממדית הנוגעת לכל תחומי החיים.

קרא עוד

תרפיה באומנות

תרפיה באומנות

תרפיה באמנות הינו טיפול רגשי אשר בכוחו לסייע במגוון רחב של קשיים ביניהם דימוי נמוך, קשיים בתקשורת חברתית, חרדות, התמודדות עם שכול , טראומה, ויסות רגשי.

ייחודיות הטיפול בעובדה שהתקשורת שבין המטופל והמטפל וההתערבויות הטיפוליות מתאפשרות אף בדרכים שאינן מילוליות, כמו ציור, פיסול ודרכי הבעה יצירתיות (הטיפול אינו מצריך רקע בתחום האומנות)

קרא עוד

אבחון פסיכודיאגנוסטי

אבחון פסיכודיאגנוסטי

אבחון פסיכודיאגנוסטי נועד לבדוק את מצבו הרגשי של האדם.

כלי הבדיקה באבחון זה הם מבחני אינטליגנציה ומבחני אישיות השלכתיים. השימוש במבדקים אלו נעשה רק על ידי פסיכולוגים קליניים.

קרא עוד

אבחון P.D.D מורחב

אבחון P.D.D מורחב

אבחון רצף האוטיזם (PDD) נחוץ, כאשר מתעורר ספק לגבי המצאותו של ילד על הספקטרום האוטיסטי, מומלץ לעבור אבחון מוקדם ככל האפשר. על-פי חוק ביטוח בריאות ממלכתי, האבחון נכלל בין שירותי סל הבריאות ונמצא באחריותן של קופות החולים.

קרא עוד

אבחון בשלות לכיתה א'

אבחון בשלות לכיתה א

המעבר מהגן לכיתה א' הינו קשה ומורכב מהיבטים רבים.

מסדר יום הכולל ברובו סיפור, משחק וציור, עוברים הילדים לסביבה חדשה הכוללת צוות חינוכי חדש, חברים חדשים וסדר יום שונה ועמוס יותר הכולל מטלות דידקטיות וגרפו מוטוריות רבות.

קרא עוד

אבחון לועדת: השמה / שילוב / רווחה / ביטוח לאומי

אבחון לועדות ממשלתיות

ועדות שונות, בניהן ועדת השמה / ועדת שילוב / ועדת רווחה או ועדות השונות של הביטוח הלאומי, פועלות ברשויות המקומיות מכוח חוק החינוך, במטרה לקבוע האם ילד עם צרכים מיוחדים צריך ללמוד במסגרת של החינוך המיוחד.

קרא עוד